Żłobek jest bardzo nowoczesnym i jednocześnie bezpiecznym dla dzieci miejscem. Będzie mogło z niego korzystać do czterdziestu dzieci w wieku do trzech lat. W żłobku znajdują się dwie sale zabaw: jedna dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat i druga dla dzieci w wieku od roku do 3 lat. Znajdują się tu również szatnie, sypialnie oraz kuchnia. Powstały nowe łazienki, pokój biurowy i pomieszczenia pomocnicze.

Żłobek zacznie przyjmować dzieci od 30 stycznia 2017 roku. Żłobków w całym kraju ciągle jest za mało, rodzą się nowe dzieci. Realizacja tej inwestycji z pewnością ułatwi opiekę nad dziećmi aktywnym zawodowo rodzicom.

Gmina na realizację tej inwestycji otrzymała środki finansowe od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch”. Pozostałe środki pochodzą bezpośrednio od gminy Olsztynek. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

Podczas uroczystego otwarcia żłobka byli obecni między innymi: burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, ks. dziekan Stanisław Pietkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda, dyrektor żłobka Barbara Sternicka, osoby pracujące w żłobku i media.
Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowlane „WITKA”, reprezentowane przez Tomasza Rybaka, kierownika budowy oraz Tomasza Borkowskiego, kierownika robót.

Na zakończenie uroczystości wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Olsztynku.

(Fot. Pixabay / CC0)